PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856322}
2,9 8 784
oceny
2,9 10 1 8784
4,4 19
ocen krytyków
Erotica 2022
powrót do forum filmu Erotica 2022

Z opisu filmu:
" “Erotica 2022” przedstawia rzeczywistość podobną do naszej, chociaż znacznie bardziej OPRESYJNĄ wobec kobiet i surrealistyczną. "

Warto zwrócić uwagę, iż współczesny feminizm (tzw. 4 fala) jako nurt filozoficzny jest wprost zbudowany na (nie)pochlebnym dziedzictwie Marksa i Engelsa (m. in. na pozycji "Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa" 1884. W skrócie marksistowskie założenie jest takie: kobiety są tłamszone w opresyjnym modelu patriarchalnej rodziny, który to model został wytworzony przez kapitalizm - jego stosunki majątkowe, w tym dziedziczenie tego majątku). Dlatego obecnym celem feminizmu docelowo już nie jest walka o prawa kobiet, ale finalnie zniesienie kapitalizmu. Jak widać obecne idee w tym zakresie różnią się znacznie od działalności sufrażystek.

Nie trzeba przypominać, że we wszystkich państwach marksistowsko-komunistycznych ludziom (delikatnie mówiąc) nie żyje się dobrze.

Modus operandi marksizmu w każdej postaci stanowi walka klas - a zatem skłócenie dwóch (powiedzmy że) przeciwnych grup. Z braku laku (robotników dziś o wiele mniej niż w XIXw.) rolę proletariatu mają odegrać np. kobiety. Zatem celem jest skłócenie, zwrócenie przeciwko sobie mężczyzn i kobiet, by na zarządzaniu takim konfliktem zbić kapitał polityczny lewicy i wprowadzanie rewolucyjnych (?) zmian.

Zatem drogie Panie - ku przestrodze - zastanówcie się na ile chcecie ulec podprogowej propagandzie niechęci, czy wręcz nienawiści do mężczyzn, którymi karmią was np. takie filmy. Bo jak widzimy po samym opisie, film jest od początku z wyraźną tezą (a zatem znamionuje go ideologiczne zacięcie).

Walka o swoje lepsze życie to jedno - natomiast świadomość jakiej układanki jest się częścią to rzecz druga, i równie ważna.

Roztropnego seansu.

ocenił(a) film na 10
None200

Można straszyć Marxem, aby zniechęcić do filmu. Jednak bardziej realistyczne byłoby dziś straszenie najświeższą wersją Inkwicycji. - A to akurat zachęca do tego filmu.

altonia_2

Najświeższa wersja inkwizycji? Obyś miała na myśli cenzurę, sterowanie wynikami, zamykanie w bańkach informacyjnych oraz samosąd postrzeganych jako wolnych, prywatnych mediów (FB, Alphabet etc.).

altonia_2

altonia_2 napisała: "straszyć Marxem, aby zniechęcić do filmu"

oraz moje: "Roztropnego seansu."

Nie zniechęcam a zachęcam to UWAŻNEGO seansu - ale myślę że warto posiadać pewną szerszą perspektywę, którędy obecnie toczy się spór światopoglądowy na świecie (Polska jest teatrem drugoplanowym tych zmagań).

ocenił(a) film na 10
None200

Niestety jest gorzej. Polska jest 26-planowym teatrem zmagań. A "podprogowo zniechęcają do mężczyzn" nasi naczelni politycy.

ocenił(a) film na 3
altonia_2

ładnie nam to wszystko wyliczyłaś (-eś), czuwaj! :D

ocenił(a) film na 10
taxipompey

zrobiliśmy to z prawdziwą przykrością... pozdr.

altonia_2

Rozwiń proszę myśl, jaką dokładnie inkwizycję masz na myśli? Na jakich prawnych podstawach się ona opiera? O jakim państwie mówimy?

ocenił(a) film na 1
None200

None200 zgadzam się z twoją opinią. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Jaros69_Ja

Muszę jeszcze dodać, że moja żona była zniesmaczona tym filmem. .. dostałem po uszach za to, że wybrałem ten film do wspólnego oglądania.

None200

Szanowny Panie,
Czy mógłby Pan wyjaśnić czym jest owe dzieło "Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa" 1884. Szybki research w internecie pokazuje, że dziełem Marksa wymieniony tytuł być nie może, bo poza jego brakiem w bibliografii zarówno na polskiej i angielskiej wikipedii, na niekorzyść postawionej tezy waży to że Pan Marks nie był już w 1884 zbyt płodny literacko, ani ogólnie zbyt energiczny. Umarł w 1883r.
Niedobrze jest gdy ktoś przypisuje sobie cudze zasługi, a jeszcze gorzej kiedy robi to osoba trzecia.

ocenił(a) film na 2
AB_Toosia

"Research" to ty zostaw płaskoziemcom i antyszczepionkowcom.

Engels zawsze był racjonalnym mózgiem operacji podbić świat i nie inaczej jest tutaj. Ten sam przepadek jest z II i III tomem "Kapitału" Karola które zostały wydane w 1885 i 1894. Za jego życia powtarzano iż prace trwają a dziś wiemy iż były one ukończone już po publikacji pierwszego tomu w 1867 (za życia). Panowie świetnie zdawali sobie sprawę z wewnętrznych sprzeczności ich twierdzeń i w ten magiczny sposób mogli powiedzieć iż "mistrz", "prorok", "bóg" nie zdążył dokończyć dzieła.

Piszę o tym bo to wprost odpowiada na twój zarzut o pośmiertną publikację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones