PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736746}

Niewinne

Les Innocentes
6,8 23 099
ocen
6,8 10 1 23099
6,0 12
ocen krytyków
Niewinne
powrót do forum filmu Niewinne
marianesti

Po prostu masz kiepski gust. Zdarza się, nie każdy musi być najlepszy w wszystkim.

ocenił(a) film na 7
Lotta_Rosie

jak to kto?
żydostwo.
W tym roku znowu sie popisali z tym filmem o zydkach nagrodzonym w kategorii "nieanglojęzyczny".

ocenił(a) film na 7
Dadan

A czy mogłabym prosić Cię o źródło tych informacji?

Lotta_Rosie

pewnie temu Wielkiemu Patriocie chodzi o fakt, że Oscara zdobył "Syn Szawła", co niewątpliwie powoduje, że swędzą go niektóre, bardziej intymne części ciała

ocenił(a) film na 7
emploia

Oj swędzą ;)

emploia

o Ty skąd to wiesz, że odpowiem zniżając się do poziomu Twojej wypowiedzi

ocenił(a) film na 7
marianesti

Marinesti - głownie dla ciebie zachęta - Ilość kretynów i kretynek , sądząc po komentarzach, rośnie z dnia na dzień nawet na portalu, gdzie zdawałoby się"dobra zmiana" nie dotarła. Przenieś sie do TV trwam, a do kina namawiam lepszy sort na Historię Roja, zachwycicie sie tym chłamem filmo-podobnym. To wasz poziom.

justykob

Ty jeszcze do swojej ojczyzny nie wyjechałaś? Uciekaj póki czas, Izrael na pewno na Ciebie czeka. :) Uważaj, bo w Polsce na ulicy niedługo zaczną się publiczne chłosty i procesy dla ludzi gorszego sortu.
Masz rację, Nasz poziom to filmy traktujące o Polskich Bohaterach, z których możemy być dumni, nie martw się dla Ciebie też coś niedługo wyjdzie - słyszałam, że tuż tuż premiera filmu o Szawle. :)

monika1939

Błąd, film o Szawle już w obiegu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
justykob

bez takich wycieczek, ludzie naprawdę trochę więcej kultury w dyskusji...jeśli coś nie pasuje, uznajesz, że Twoja racja nawet góruje, to jednak bez takich środków (to już lepiej odpuścić)

justykob

Twoja elokwencja mnie powala, moja droga. "Nie mam argumentów, więc powyzywam, co mi tam!", moje gratulacje. :) Biedna idiotka poleca książkę Leszka Żebrowskiego "Mity przeciwko Polsce", jeśli tylko potrafisz czytać to warto byłoby się z nią zapoznać zanim zaczniesz obrażać ludzi, kompletnie nie znając faktów.

ocenił(a) film na 5
monika1939

No trzeba mieć nieźle zryte zwoje, żeby polecać Żebrowskiego.

Treh

Wszystkie publikacje Żebrowskiego oparte są na faktach i autentycznych dokumentach, ale jeżeli ktoś woli fantastykę to polecam Gazetę Wyborczą. :)

ocenił(a) film na 5
monika1939

Zdaje się, że to pospolity łgarz. Jak prezydent.
http://kompromitacje.blogspot.com/2013/01/leszek-zebrowski-cytuje.html

Treh

tak, a potrafisz t udowodnić w sądzie, że tak rzucasz sobie oskarżenia w stosunku do glowy państwa?

ocenił(a) film na 5
bulls2010

Nie muszę starannych opracowań innych osób udowadniać w sądzie. Jak jesteś taka prędka do sądu to złóż jakieś merytoryczne zastrzeżenia do wskazanego tekstu. Szanse masz bodajże zerowe, bo gdy starannie zapoznasz się z tamtejszymi tekstami to zrozumiesz że to nie śmieciowy pudelek, czy "niezależne i niepokorne" barachło zawodowych kłamców.

ocenił(a) film na 9
monika1939

"Wszystkie publikacje Żebrowskiego oparte są na faktach i autentycznych dokumentach" no tak mi przykro, ale ten pan skutecznie manewruje faktami i je przeinacza. Dla imbecyli to jest nie do wykrycia. Mało tego. Przyłapany na kłamstwie atakuje.

Myszkin_filmweb

Żebrowski to świetny naukowiec, a jego przeciwnicy to głównie osoby źle nastawione nie tyle co do niego, a do żołnierzy wyklętych

ocenił(a) film na 6
monika1939

treść Zgłosiłam wpis filmwebowi. Grozić możesz koleżkom ze swojego podwórka. Publiczne deklaracje użycia agresji będą NAPIĘTNOWANE. Mam nadzieję, że inni zrobią to samo.

Monika_49

Proszę mi przytoczyć fragment, w którym stwierdzam, że użyję przemocy (agresji nie można użyć, można używać przemocy). Chodzi Pani o te publiczne procesy i kary chłosty? Czy ja napisałam, że będę je wykonywać? Wydawało mi się, że żyjemy w wolnym państwie i mam prawo do wyrażenia swoich obaw o polemistów gorszego sortu. :) Ani razu nie napisałam, że komuś źle życzę, więc proszę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Chyba jednak ktoś myślący zajmuje się sortowaniem komentarzy, bo nie widzę, żeby został on zablokowany. :)

ocenił(a) film na 6
monika1939

Kary, publiczne chłosty, gorszy sort.....retoryka rodem z przemówień charyzmatycznego pana z wąsikiem (pewnie pani idola, co wnoszę po antysemickich akcentach). Wszyscy dobrze wiemy, jak się to skończyło. Wiemy też, że losy jego i jego naśladowców były marne. Nadmierny rozrost ego i pogarda dla innych często uniemożliwia trzeźwą ocenę sytuacji. Dlatego - droga pani - informuję, że ja oraz inni 'polemiści' (oczywiście gorszego sortu) doskonale czytamy ze zrozumieniem i wiemy o co chodzi. Wcale nie jest pani taki zabóczo inteligentna, jak się pani wydaje. Aż mi głupio, że jestem zmuszona napisać tak oczywistą oczywistość (bo jest przecież pani wybitnie ponadprzeciętnie elokwenta) - wolnośc słowa nie usprawiedliwia w żadnym stopniu wyrażania pogardy w stosunku do innych osób. Ten wpis to raczej powód do wstydu, więc ja bym się z jego nieusunięcia nie cieszyła. Jak widać są ludzie i taborety. Coż.....niech zostanie i świadczy o osobie, która go popełniła. W ten sposób wszyscy użytkownicy forum będą wiedzieli z kim mają do czynienia.

PS przemoc jest jednym z synonimów agresji, więc agresji podobnie jak przemocy można jak najbardziej UŻYĆ (szczególnie w wpowiedzi o charakterze potocznym taki zwrot jest dopuszczalny).

PPS proszę nie odpisywać, bo i tak nie odpowiem. Zresztą gdzieżbym śmiała domagać się aby zstąpiła pani z wyżyn swej inteligencji - gdzie lewituje pani samotnie spoglądając na nas z niebiesiech - i zaszczyciła mnie odpowiedzią (której pewnie i tak nie zrozumiem). Howgh!

Monika_49

Pan z wąsem? Oczywiście, bardzo szanuję Józefa Piłsudskiego. :)
Dobrze, że w Pani wypowiedziach nie można wyczuć nawet krzty pogardy dla drugiego człowieka. :)
Pozdrawiam!

monika1939

Tu nie o Piłsudskiego chodziło. Raczej o Hitlera. A film swoją drogą bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
monika1939

Następna co sobie ryj wyciera polskim bohaterami, każdego kto ma inne zdanie wysyła do "ich" ojczyzny etc etc czyli typowa, chłopsko-robotnicza retoryka prawicowych interlokutorów. Na szczęście film ma wysoką ocenę, co oznacza, że idioci są w mniejszości. Jeszcze Polska nie zginęła.

Myszkin_filmweb

Droga Pani,
jeżeli ktoś uderza w moje wartości nie pozostaję dłużna, ponieważ nie jestem typem, który udaje, że deszcz pada, gdy ktoś mu pluje w gębę. Nie mam nic przeciwko dyskusji z osobami o innych poglądach, więc proszę najpierw przeczytać komentarz, w odpowiedzi na który użyłam stwierdzenia dotyczącego odsyłania do "ojczyzny".
Jakie zdanie wyraziła Pani Justykob? Obraziła mnie i osoby myślące podobnie do mnie, a także uderzyła w polskiego Bohatera Narodowego. Proszę w takim razie zastanowić się, czy to ja nie jestem zdolna do merytorycznej wymiany zdań, czy może z niektórymi po prostu nie da się dyskutować.
O filmie ani razu nie wypowiedziałam się negatywnie, co potwierdza, że nie czyta Pani ze zrozumieniem. Bardzo chętnie ten film obejrzę, bo uwielbiam Agatę Kuleszę, poza tym fabuła wydaje się być bardzo ciekawa.

Poza tym nie przypominam sobie, żebyśmy piły bruderszaft i przeszły na "Ty", te żenujące stwierdzenia dotyczące mojej osoby świadczą jedynie o Pani kulturze (a raczej jej braku) i elokwencji (SIC!).

monika1939

nie ma sensu oglądać tego filmu w kinie i napędzać mu oglądalność, bo zwyczajnie na to nie zasługuje, pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
monika1939

"jeżeli ktoś uderza w moje wartości nie pozostaję dłużna" jak tu wlazłaś jak krowa do obory i muczysz, defekujesz słowami, to co się dziwisz? Przecież filmu nie oglądałaś i nie zamierzasz, co tu robisz? Przyszłaś się tu wykłócać. Wylewać polską żółć. Stara a głupia. Zaraz mi odpowiesz, że każdy może tu dyskutować? No pewnie, że tak, ale i każdy może cię atakować za rozsiewanie przemysłu pogardy. Idź na frodnę albo uważamrze czy jakoś tak. Tam nikt nie będzie cię atakował.
A na formę "Pani" to trzeba sobie zasłużyć. Nie istnieje coś takiego jak "szacunek z automatu".

Myszkin_filmweb

Droga Pani,
z czytaniem ze zrozumieniem nadal u Pani na bakier, więc będę obstawała przy tym, żeby wybrała się Pani na jakiś kurs lub po prostu wróciła do szkoły, ponieważ już kilka razy na tym forum pisałam, że bardzo chętnie ten film obejrzę. :)

Na zgryźliwości odpowiadać nie będę, ponieważ nie wykształciłam zdolności zniżania się do brodzika intelektualnego oraz kulturalnego.

ps. Mam 22 lata, więc czuję się bardzo młodo, jeżeli taki wiek to dla Pani "starość" to szczerze współczuję. :)

ocenił(a) film na 9
monika1939

Oj wykształciłaś zdolności. Widać. No cóż, merytorycznej dyskusji z tobą tu nikt nie uświadczy. Bohater, którego bronisz, walczył za wszystkich Polaków, nikogo nie sortował jak ty. Skoro już postanowiłaś stać się samozwańczym jego adwokatem (pewnie by sobie w łeb strzelił gdyby wiedział), to weź go za wzór.

ocenił(a) film na 10
monika1939

Film dla mnie bardzo ważny i zdecydowanie nie jest obraźliwy. Problematyka w nim zawarta jest uniwersalna i do tego bardzo aktualna. Podobną walkę wewnętrzną w obecnych czasach toczy wiele młodych osób, które przeżywają kryzys wiary lub odwracają się od Kościoła.

Jeśli ktoś się wypowiada tak negatywnie nawet nie oglądając go to dla mnie to jest równoważne z totalną ignorancją...
Film nie jest obraźliwy i skłania do przemyśleń. Nawet zagorzały Katolik znajdzie w nim wiele powodów do refleksji...

Właściwie jedynie kogo może obrazić to Rosjan, bo pokazuje ich, jako oprawców. Raptem jedna zakonnica jest negatywną postacią przy czym nie jest pozbawiona ludzkich odruchów... a wręcz przeciwnie..

kuba_n91

Proszę zacytować moją wypowiedź, w której wypowiadam się negatywnie na temat tegoż filmu. :)
...
Nie ma takiej wypowiedzi, więc proszę jeszcze raz przeczytać mój komentarz, na który Pan odpowiedział i doczytać, co piszę na temat filmu. :)

ocenił(a) film na 10
monika1939

Faktycznie mój błąd :). Trochę się zagalopowałem, także przepraszam. Kierowało mną niedowierzanie, jak wielu komentatorów reaguje negatywnie na samą tematykę filmu.
Ja szczerze polecam. Mógłby być jeszcze lepiej nakręcony, ale zdecydowanie skłania do ważnej refleksji na temat postaw, aktualnych dla naszej rzeczywistości. Podejrzewam, że dla kogoś innego może to nie mieć, aż takiego znaczenia... dla mnie osobiście to po prostu ważny film.

kuba_n91

Tak, jak pisałam, na pewno obejrzę :)

kuba_n91

Film nie obraża, ale i nie ocenia, pozostawiając to widzowi. Szłam do kina z wielkimi obawami, wyszłam zachwycona.

justykob

Pani justynkob. Filweb jest portalem stricte filmowym. Jezeli nie ma Pani nic do powiedzenia na temat filmów, a jedyne co Panią interesuje to wycieczki personalne w kierunku innych uzytkowników serwisu to polecam herbatke z rumianku na uspokojenie.

ocenił(a) film na 7
RainMaker86

Drodzy koledzy, ja jedynie odpowiedzialam na chamski, rasistowski wpis, a wczesniej wyraziłam opinię zawodowca o koszmarnym, tragicznie złym filmie...może skupcie raczej uwagę na sensie wypowiedzi, nie formie, bo cięzko jak widzę wam rozpoznać kto tu kogo obraża. smutek. :-(

justykob

Czytam po raz 5-ty Pani posty (w poszukiwaniu ukrytego, drugiego dna) zamieszczonych w wątku i czytam moje wcześniejsze "chamsko/rasistowskie" posty. Nie wiem jak Pani się udało zrobić taaaki szpagat myślowy, żeby dojść do takich wniosków?
Nie miałem na celu nikogo obrazić, a jezeli tak to Panią ubodło to przepraszam.
Jestem zapalonym kinomanem i mimo Pani kiepskiej "recenzji" Historii Roja na pewno film obejrzę.

ocenił(a) film na 7
marianesti

Niejaka Monika z numerkiem była rasistowska i chamska, idiotka to forma żeńska zdecydowanie.. Oglądajcie nawet trzy razy z rzędu. Nic mi do tego, w końcu to kraj masochistów.

justykob

Proszę mi powiedzieć co było rasistowskiego w mojej wypowiedzi. :)

justykob

nie zauwazylem nic rasistowskiego w wypowiedzi Moniki .

bananowiec51

Ponieważ w mojej wypowiedzi nic rasistowskiego nie było, niestety żyjemy w czasach poprawności politycznej, gdzie jakakolwiek nieschematyczna wypowiedź jest uważana za mowę nienawiści. :) Rasistką nigdy nie byłam i nie będę, bo uważam, że rasizm to najbardziej prymitywna forma przemocy, to nie moja wina, że ludzie (właściwie sporo poszczególnych osób), których działalność najbardziej zachodzi mi za skórę jest pochodzenia żydowskiego.

monika1939

no tak ale to nie rasizm tylko antysemityzm jesli już . Niestety ale nie tylko ty to widzisz , wiekszośc ludzi doskonale wie o czym piszesz . Widzisz sama to dobrze ,ujełaś z ta poprawnoscią polityczną . Nazwanie kogos cyganem , murzynem lub arabem nie ma w sobie nic rasistowskiego ,lecz teraz ,co poniektórzy pseudopoprawni krzyczą o rasizmie . Badz sobą po prostu i wiedz ze nikogo normalnego nie obrażasz .

justykob

sama reprezentujesz ten poziom, i tak odpowiem może nie tutaj pisz, a np. Krytyka Polityczna

ocenił(a) film na 6
justykob

dlaczego ukrywasz swoje gusta filmowe i oceny?
wstydzisz się?
czy jako "dziennikarz filmowy" masz ten gust po prostu "wyrobiony" i słuszny?

ocenił(a) film na 9
marianesti

O czym by ten film nie był, na pewno co poniektórzy się plucia na Polskę dopatrzą. Skoro potrafili się tego nawet w "Body/Ciało" dopatrzeć...

marianesti

Pracowałem przy nim, słodko nie będzie ale bardzo źle też nie. Trudne czasy, kościołowi się trochę oberwie ale należy im się.

Gildestern

Gratuluje udziału w filmie, , a za co się Kościołowi oberwie?, czytałam że siostry który zaszły w ciążę miały wybór albo oddać dziecko do adopcji albo wyjść z zakonu , biskupi zabronili aborcji, rozumiem że w filmie jest pokazane że na facetów nie można liczyć ale zawsze pozostaje solidarność kobieca wywnioskowałam to na podstawie wywiadu reżyserki oraz historii jako studentka która interesuje się historią Kościoła . Kończąc jak się potocznie mówi że NIE życzę największemu wrogowi tego co przeżyły te siostry. A gdzie byli polscy mężczyźni żeby bronić godności polskich kobiet kiedy sowieci wyzwalali i "gwałcili Polskę"?. Mam nadzieje że wyciągniemy błędy z przeszłości by w najbliższym czasie historia się nie powtórzyła tym razem kiedy przyjdą muzułmanie., polski mężczyzna będzie bronił nas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones